Bir kulis senaryosu furyası aldı başını gidiyor
 Yıldırım Enes Emre

Yıldırım Enes Emre

Enes Emre
  • Instagram

Bir kulis senaryosu furyası aldı başını gidiyor

24 Mayıs 2017 - 17:37 - Güncelleme: 24 Mayıs 2017 - 17:47

 AK parti son kongresinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ’ın geri dönüşüyle birlikte büyük bir revizyon hazırlığına girdi. MKYK ın şekillendirilmesinin ardından yeni bakanların belirlenebilir olması, kulis güçlerinin sayısal tahmin değerlerinde endex tablosu haline geldi. Buda pek tabi işine kimin, nasıl geldiğine bağlı olarak değişkenlikler gösteriyor.


Kimi kulis borsacılarına göre ciddi değişkenliklerin olabileceği, elinde listesi ile Cumhur Başkanı Erdoğan ’ın kapısında belireceği ve zorlayıcı etken olabileceğini düşünülürken, kimilerine göre ise etken çalışma yöntemleri, ortaya konulan reformlar… Türkiye’de bu güne kadar gelmiş iktidar yönetimlerinin liste başını çeken yegâne hükümet olan AK Parti hükümeti sağıyla, soluyla, takdir kazanmıştır. Yaptığı tüm yenilikler, yapacaklarının teminatı olmuştur. 2023 vizyonu süreci, kalkınmada lider duruş ilkesi ile önüne koyduğu hedefler doğrultusunda hiç durmak bilmeden, gece gündüz hiç durmaksızın ilerlemektedir. Tüm bu hedeflere güçlü bir ekip, sağlam irade ile sapmadan devam etmektedir. Kalkınma hamlesinin en önemli mihenk taşlarından biri olan Gıda Tarım ve  Hayvancılık Bakanlığı işte bu yolda takdirleri hep toplamıştır. Bakanlık görevini omuzladığı ilk o günden, bu güne kadar, azim ve kararlılıkla bölgesine hizmet eden Faruk Çelik’in, Bakanlık nezdinde bölgesine kazandırdıkları saymakla bitmez. Hiçbir şey söylemesek de, sorumlusu olduğu il’e, sadece yetmiş yıldan bu yana yapılmamış bir Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge birliğini Şanlıurfa ‘da kurması ayakta alkışlanmaz mı ? Neydi yetmiş yıl bekletilmesinin nedeni ki bugünlere kaldı ?..Tarım sektörünün, dünya nüfusu açısından taşıdığı kritik önemin yanı sıra ekonomik, sosyal, siyasal, teknolojik ve kişisel risklerden yüksek düzeyde etkilenen, son derece hassas bir faaliyet sahası olarak kendine özgü bir yapıya sahip olduğunu bilerek TARSİM’ Bölge Müdürlüğünü yine kendi sorumluluk alanındaki bölge halkına kazandırdı,  Bölge toprağını tarımsal sektörde verimli kılmak adına GÜBRETAŞ ‘ı yine bu halka kazandırarak, halkın gönlüne birkez daha taht kurdu, hatta kendi alanı olmadığı halde Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü’nün kurulmasını sağlamış, bu konuda fazlasıyla çaba göstermişti. Bölgesinden ayrılmadan halkın sorunlarına birebir eğilmiş, gidemediği yerlerde, online evlere kadar bağlanarak halkına inmiş, sorunlarından birebir haberdar olmuştur. Biliniyor ki buraya yazılmamış daha onlarca vizyon değeri taşıyan emekler, ortaya konulmuş değerler mevcut. Bunlar azımsanmayacak, bilakis, tüm yapılmışlıkları  bilmeyen halkımızın bilmesi gereken, bölge insanının kalkınmasına yönelik kalıcı eserlerdir. Birebir görüştüğüm tüm çiftçi kuruluşlarına sorduğumda, en büyük hizmeti Faruk Çelik döneminde ortaya konulduğunu söylemektedirler.
Bir yapılanma bekleniyorsa sayın Cumhurbaşkanımızın, çalışan, ortaya üretken iradeler koyan, halkının dilini anlayıp, onların dilinden konuşan, bölgesindeki sorunlara, çareler üreterek halkın gönlünü kazanan liderleri göreceğini biliyor, yoksa elinde listelerle ortada dolaşarak, borsa tahmincilerine fırsat vermeyeceğine eminim.
  
Herşey Türkiyem için…

Bu yazı 442 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

Viranşehir