Komşularımızdaki Yangın
Mehmet Ekinci

Mehmet Ekinci

MEHMET EKİNCİ

Komşularımızdaki Yangın

16 Aralık 2016 - 16:29

 Yıllardır kanayan yara alabildiğince bölgeye acı ve zulüm vermeye devam ederek,geleceğe kaygı ile bakan ve karamsarlık içinde  tedirgin,korku ve belirsizlik içinde yaşam devam edeceğe benziyor.

Birinci dünya savaşından sonra dünyayı idare etiklerini iddia eden emperyalist kan emici güçler bölgenin hassasiyetlerini çok iyi analiz etiklerini ve bin yıl beraber ümmet şuuru yaşamış bölge insanlarını etnik kimlik kökten dincilik mezhepçilik gibi yapay sorunlarla bir asırdır iç çatışma ve terör eylemleri ile kan akıtmaya devam etiriyorlar.

Önce Filistin de başlayan ve yıllar süren haklı bir mücadele bitmeden Irak ve Suriye'de emperyalist güçler tarafında kurulan bu devletler de rejim değişikliği için birilerini devreye sokarak önce Suriye'de askeri ihtilal ile ırkçı baas rejimini, daha sonra Irak'ta aynı ırkçı baas partisi ile eli kanlı diktatörleri başa getirmişler.

Bugün bakıyoruz bölgeyi dizayn etmeye çalışan aynı güçler ve onların kuklası figüran yöneticiler, Suriye'de ilk başlarda bölgede başlayan Arap baharı rejim aleyhindeki eylemleri Demir yumruk ile hak aramayı bastırma çabaları kan dökülmeye başlaması neticesinde ülkede başlayan gerginlik beraberinde iç savaş daha çok kan ve göz yaşını akıtacak gibi. Yıllar önce bu senaryo Irak'ta yaşanmış binlerce mülteciye Türkiye kucak açmış aradan yıllar geçmiş bu defa Suriye'deki iç savaştan Kaçanlara bin yıl beraber ümmet ve kardeşlik hukuku içerisinde yaşamış büyük Osmanlı devletinin mirasçılarına tam bir Ensar edası ile kucaklayan devlet büyük Türkiye olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti komşularına göstermiş olduğu hamilik birilerini rahatsız etmiş ve yıllardır beslemiş olduğu bütün terör örgütlerini aleyhimize organize etmeye başlamışlardır. 15 temmuz ihanet gecesi ile kardeşi kardeşe düşürme planlarını Cumhurbaşkanı'mız sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN nın halkımızı direnmeye ve meydanlara davet etmesi sayesinde bu hain sinsice planlarını bozmuştur. Geldiğimiz noktada bir ve beraber olan doğudan Batı'ya kuzeyden güneye bütün farklılıklarımızla 79 milyon vatan sever milletimiz ile istikrarlı ve kararlı bir Türkiye ye bütün İslam aleminin,Ortadoğu coğrafyasının ve adriyatik ten Çin Seddi'ne kadar Türk dünyasının ihtiyacı olduğunun bilincinde olmamız hepimizin görevidir.onun için bir olacağız,beraber olacağız,iri olacağız birlikte büyük Türkiye olacağız.

Saygılarımla.

Bu yazı 516 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

Viranşehir