008 Fetöş BONO
 Abdülhamid PEHLİVAN

Abdülhamid PEHLİVAN

Abdülhamid PEHLİVAN

008 Fetöş BONO

05 Ağustos 2016 - 15:13

007 james BOND'i bilmeyen yoktur.Hele hele bizim jenerasyondakiler daha iyi bilir.Aksiyoncu filmlerini hiç kaçırmazdık;o hayali bir İngiliz ajanı karakteriydi aslında. Kendini yenilmez, bilinmez, görünmez, tutulmaz ve ölümsüz zanneden bir karakterdi. Oysaki onu bu kadar gizemli ve yenilmez kılan filmin senaristiydi. Senarist istese öldürebilir, kahramanda yapabilir. Genelde hep yenilmez bir kahraman olarak kalırdı.O gün bugündür ki İngilizler; ta seksenlerden beri gözümüzü ve dünyamızı korkutmayı 007 james BOND karakteri ve benzerleri ile başardılar.
      İngilizler ajanlıkta her bir ajanına gerçek manada numaralandırma ve bu numaralandırmalara biat etmek şartıyla yetki verir. Yani 007 demek; öldürme yetkisine sahip ajan demektir.008 demek ise istediğini yapabilirsin demek olsa gerek.Onuda İngiliz ajanı Fetö/PDY Terör örgütü liderine o müthiş numaralarına istinaden ben uygun gördüm...008 Fetöş BONO.

     Bond kelimesi İngilizlere ait bir kelimedir.Anlamı bağ,ilişki ve yapışma anlamına gelir.Bizimki bono’dır.Bono’nın anlamı ise üzerinde miktarı yazılı bulunan paranın, belirli bir sürenin sonunda belirli bir kişi ya da kuruluşa ödenmesi gereken senet.008 Fetöş BONO da tüm işlemlerini usulsuzce sahte senetlerle hallederdi. Yani para,senet,dolar vesaire falan.Yalnızca paramı bunun ki.Tabi ki değil.Neler var,neler.008 Fetöş BONO’nın en iyi arkadaşı İngiliz ajanı olan bir puştun konuşmasına tanık olmuştum.Aynen şöyle diyordu.

 ‘’Bir ulusu fethetmenin ve köleleştirmenin iki yolu vardır.Birisi kılıçla,diğeri borçladır.Biz ekonomik tetikçiler,küresel imparatorluğun yaratılmasında gerçekten sorumlu olanlarız ve birçok farklı şekilde çalışırız.Belki de en sık kullanılanı,öncelikle şirketlerimize uygun kaynakları olan ülkeleri bulur ve gözümüzü üstlerine dikeriz,petrol gibi.Ardından dünya bankası veya onun kardeşi başka bir organizasyondan o ülkeye büyük bir kredi ayarlarız.Fakat para asla gerçekte o ülkeye gitmez.Ülke yerine o ülkede proje yapan kendi şirketlerimize gider.Enerji santralleri,sanayi alanları,limanlar.Bizim şirketlere ilaveten,o ülkedeki birkaç zengin insanın kar sağlayacağı şeyler.Bunlar toplumun çoğunluğuna yaramaz.Yinede o insanlar,yani bütün ülke bu borcun altına sokulur.Bu borç ödemeyecekleri kadar büyüktür ve bu da planın bir parçasıdır.Geriye ödeyemezler.Ardından biz,ekonomik tetikçiler gidip onlara deriz:’’Dinleyin,bize bir sürü borcunuz var.Borcu ödeyemiyorsunuz.O zaman Petrolünüzü petrol şirketlerimiz için oldukça ucuza satın.Ülkenizde askeri üs kurmamıza izin verin veya askerlerimizi desteklemek için dünyanın bir yerine (Suriye,Irak,Afganistan,Libya gibi iç savaşı olanlar) asker gönderin.Veya bir daha ki BM seçimin de bizimle oy verin.Elektrik,telekomünikasyon,su ve kanalizasyon sistemlerini özelleştiririz ve ABD şirketleri destekli veya diğer çok uluslu şirketlere satarız.Bu,mantar gibi biten bir şey ve çok tipik,IMF ve Dünya Bankası bu şekilde çalışır.Ülkeyi borca sokarlar ve bu öyle büyük borçtur ki ödenemez.Ardından yeniden borç teklif edersiniz ve daha fazla faiz öderler.Koşullara bağlı veya iyi yönetim talep edersiniz.Aslında bu onların kaynaklarını satmalarını sağlar.Buna sosyal hizmetleri,teknik şirketleri,bazen eğitim sistemleri de dahildir.Adli sistemlerini,sigorta sistemlerini yabancı şirketlere satarız.Bu ikili,üçlü,dörtlü bir darbedir.Bunlardan sonra, son ve ölümcül bir darbe daha gelir.İç savaş ve kaos.’’

       Askeri yollardan işgal edilemeyen bir ülke nasıl işgal ediliyor gördünüzmü? Halkı nasıl köleleştiriliyorlar bu puştlar? Nasıl yozlaştırılıyorlar dinsizler? Tüm kıtaları (Afrikayı,Amerikayı,Avrupayı ve Asyayı) asimile eden bu ülke değilmi ki.? Nufüsü 53 milyon olan bu ülke, inanırmısınız tamı tamına 5.590.000 kişiye hüküm ediyor.Vay anasını be.Adamları tebrik ve takdir edeyim diyorum bazen,fakat nedense hiç sevmiyorum bu İngiliz dazlakları.

Neyse kolumuzu bunlara kaptırdık ama; başka yerimizi bunlara kaptırmadan bir an evvel,karlı yollar açılmış iken  özelleştirdiğimiz tüm sektörlerimizi geri alalım; ve 008 Fetöş BONO ile aramız iyi kene bize iyi olur diye verdiği tüm önerileri tekrardan gözden geçirip,yeniden  değerlendirelim.

Selam,Saygı ve Hürmetlerimle…

Bu yazı 2837 defa okunmuştur .

Son Yazılar

Viranşehir